mikciojimas_jpg_466x397_crop-_upscale-_q85rtgf3

Kekemelik Nasıl Geçer – Yöntemler Nelerdir?

Kekemelik nasıl geçer araştırılması gereken bir süreçtir ve kekemeliğin nasıl geçebileceği ile ilgili teorilerin tümüyle ele alınmasını gerektiren eğitim öncesi süreçlerdendir.

Kekemelik nasıl geçer sorusuyla yola çıktığımızda konuşma terapistlerinin bu süreçte aktif rol oynayan uzmanlar olduğunu göreceksiniz. Kekemelik takılmalar ve duraksamalar ile birlikte görülen akıcı konuşma bozukluklarıdır.

kekeme (87)

Kekemelik nasıl geçer ve ne şekilde geçebilir gibi bir takım soru işaretleri ile terapileri başvuran kekemelerin kekeledikleri konuşmaların terapistler tarafından değerlendirilmesi ve sebeplerinin mantıklı bir şekilde kendilerine aktarılması ile kekeme bireylerin halden anlayan bir uzmanla muhatap olduklarının farkına varmaları çok uzun sürmez. Nedenlerini duyan kişiler sonuçlarına da artık inanmaya başlarlar ve azimle bu sürece dahil olurlar, inanmak başarmanın yarısıdır.

Bir önceki yazımız olan Kekemelik Nasıl Geçer – Çözümü Nedir ? başlıklı makalemizde çocuklarda kekemelik, kekemeliğin çözümü ve Kekemelik Nasıl Geçer – Çözümü Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.